KS Praha logo
CZ
CZ EN

Kázání

Zvukové záznamy kázání

Modlitba je náš duchovní teploměr

Modlitba, chvála, duchovní boj

Na tom, jestli se modlíme, se pozná, jestli věříme. Problém s modlitbou bývá často dán zklamáním. Ale jako Božím dětem nám stejně nic jiného, než se modlit, nezbývá. Jak se do modlitby znovu ponořit? Jak se modlitba stane nejlepší a nejproduktivnější součástí našeho života?

KazatelTomáš Dittrich Datum kázání 22. 1. 2023 Stáhnout Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3 Poslechnout

Povzbuzení k modlitbě

Modlitba, chvála, duchovní boj

Ježíš byl na Zemi, kterou stvořil jeho otec, ale nezdá se, že by z ní její obyvatelé byli nadšení. Spíš měli spoustu potíží a stížností a Ježíš se soucitně o jejich problémy zajímal. Vyzývá nás, abychom byli jako on. V povzbuzení k modlitbě (1 TIMOTEUS 2 ) nám Pán nejen říká, abychoms e přimlouvali za...

KazatelDita Frantíková Datum kázání 15. 1. 2023 Biblický verš 1.Tim 2, 1-8; Lk 17,011-19
Stáhnout MP3 Poslechnout

Modlitba a víra jdou ruku v ruce

Modlitba, chvála, duchovní boj

Bůh povolává ke svému dílu a jako reakci očekává naši víru. Realizace Božích plánů a vůbec schopnost do nich vstoupit začíná modlitbou. Když mu nasloucháme, modlíme se a jednáme, může se za 52 dnů podařit něco, co nešlo 92 let. Potřebujeme s Bohem mluvit, poslouchat ho a mít víru založenou na Božím slově.

KazatelLubomír Ondráček Datum kázání 8. 1. 2023 Biblický verš Neh 1;2,4-11;6
Stáhnout MP3 Poslechnout

První a druhý příchod Krista

Mesiáš mění všechno, ale ne hned. Od jeho příchodu budou probíhat významné změny v srdcích lidí i ve společnosti, které vyvrcholí jeho druhým příchodem. Setkáváme se s tendencí "urychlovat" jeho druhý příchod nebiblickými úvahami. Na to že přijde brzy se můžeme těšit, protože to má pevný základ v Písmu.

Datum kázání 25. 12. 2022 Biblický verš Iz 9,6 a 1. Janova 3,2-3
Stáhnout MP3 Poslechnout

Marie-meč v duši

O Bibli Rodina

Marie byla ženou s unikátním posláním – porodit a vychovat Mesiáše. Pro ni osobně to znamenalo mnoho dobrodružství a bolestí. Zároveň to byla "normální" matka, která řešila podobné věci jako jiné matky, nevyhla se chybám. Kázání hledá celkovou perspektivu Mariina života, který vyústil do obrovské radosti.

KazatelTomáš Dittrich Datum kázání 18. 12. 2022 Stáhnout Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3 Poslechnout

Mravencovy Vánoce

Následování Krista O Bibli

Chtěl by se někdo z lidí stát mravencem? Máme s mravenci něco společného? A co má s mravencem společného Ježíš? Vánoční evangelium v Izajášově podání nám ukazuje dvě stránky naší zranitelnosti.

KazatelTomáš Dittrich Datum kázání 11. 12. 2022 Biblický verš Iz 9,1–6 Stáhnout Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3 Poslechnout
Načíst další kázání