KS Praha logo
CZ
CZ EN

Jak těžká je oběť?

Oběť tradičně bývá vnímána jako něco náročného, obtížného, dokonce nepříjemného. Pokud jsou všichni křesťané knězi, měli by těžký úděl. Co to je kněz podle Starého a podle Nového zákona? Proč jsou novozákonní něco jiného, než si mnozí myslí, totiž něco krásného a svobodného?


KazatelTomáš Dittrich Datum kázání 24. 9. 2023 Biblický verš 2. Mojžíšova 19,6 Šipka modrá Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3

Přehrát kázání online

0:00:00
31:24

Další podobná kázání

Pět způsobů, jak Pavel motivoval křesťany

Církev, vztahy věřících

Nová smlouva obsahuje několik set příkazů a vždy se počítá s bezvýhradnou poslušností. Dokonce hrozí, že někdo bude křesťanství brát jako souhrn povinností a nic víc. Pavel ví, že poslouchat není automatické, a proto Efezské k poslušnosti motivuje různě a překvapivě. Poslušnost nemá a nemusí být nudná.

KazatelTomáš Dittrich Datum kázání 23. 6. 2024 Biblický verš Ef 4,17-5,18
Stáhnout MP3 Poslechnout

Otce mít, otcem být

Církev, vztahy věřících

Být otcem je krásný, radostný úkol. Otcovství znamená hluboké formování a celoživotní ovlivnění. Je to intenzivní vztah dvou stran, který má životodárný potenciál. Jak ale zvládnout, když nás otec formoval i negativně? Proč je otcovství tak důležité? Jaká je jeho celková perspektiva v rámci stvoření?

KazatelTomáš Dittrich Datum kázání 16. 6. 2024 Biblický verš J 17,3; Ž 68,6; 1K 15,28
Stáhnout MP3 Poslechnout

Víra prožívaná

Církev, vztahy věřících

Prožívání víry - jde o prožitky nebo víru? Víra se aktivně projevuje v našich skutcích. Víra bez skutků je neúčinná nebo mrtvá. Co říkají naše skutky o naší víře? K čemu nás Pán vede?

KazatelLumír Ptáček Datum kázání 21. 4. 2024 Biblický verš Jk 2,18b
Stáhnout MP3 Poslechnout